Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
ivozen
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 16.03.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty16/3/2008, 15:18

Здравейте,

Малко ми се е позахабил кожения ръкав на скоростния лост. Искам да го сменя, но преди това имам няколко въпроса свъзрани със свалянето. За да го махна трябва да сваля средната конзола. До колкото знам тя е хваната само с два винта отзад. Някой има ли опит в свалянето и. И другото което ме интересува е дали трябва да откача копчето и дръжката на скотостния лост за да излезе нагоре или не?
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty16/3/2008, 16:20

Начи тая пластмаса дето е кожата на нея се маха лесно,на 2 щифчето от преде само буташ на вътре към лоста дърпаш на горе и си готов ,самата кожа е хваната поне при мен със "свинска опашка"...мисля че ще се оправиш
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty16/3/2008, 19:43

Дааа, и аз сменях скоро. Така и така сменяваш- резни я ако не се ориентираш за щипките и ще ги напипаш. Може да се наложи да свалиш и топката за да нахлузиш новата кожа- зависи каква е.
Върнете се в началото Go down
ivozen
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 16.03.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty22/3/2008, 19:13

Мерси за отговорите, но малко съм се объркал. Незнам защо съм написал скоростен лост. Говоря всъщност за ръчната спирачка. Колкото до скоростния лост там го смених и нямах проблеми.
Върнете се в началото Go down
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty22/3/2008, 23:37

ivozen написа:
Мерси за отговорите, но малко съм се объркал. Незнам защо съм написал скоростен лост. Говоря всъщност за ръчната спирачка. Колкото до скоростния лост там го смених и нямах проблеми.

То и това пак лост- стават грешки :afro: Сега- под ръкохватката има едно заоблено капаче дето се повдига с отвертка, а под него има болт за закрепване на пластмасата за купето. Зад ръчната в кутийките за джунджурии на дъното има гумички- махат се и те и отдолу са другите болтчета за изваждане на пластмасовото тяло. Вдигаш цялото тяло нагоре и откачаш отдолу и от лоста кожата /там е на ластик/. Поставянето по обратен ред. Друго освен конзолата не се сваля.
Върнете се в началото Go down
RBoy
Новак
Новак
RBoy


Брой мнения : 5
Град : Пазарджик
Интереси : Етническият модел в Мозамбик
Кара : Vectra B X20XEV
Registration date : 22.11.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty22/11/2008, 18:30

Здравейте момчета! От 10 години съм карам Опел и съм фен на марката,но чак сега се регистрирах в клуба.Та въпроса ми е откъде се купуват тези кожи? Другият ми въпрос е на някой дрънчи ли му тавана на купето става въпрос за Вектра В Х20ХЕВ
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty22/11/2008, 21:34

RBoy написа:
Здравейте момчета! От 10 години съм карам Опел и съм фен на марката,но чак сега се регистрирах в клуба.Та въпроса ми е откъде се купуват тези кожи? Другият ми въпрос е на някой дрънчи ли му тавана на купето става въпрос за Вектра В Х20ХЕВ
От магазин за тунинг аксесуари Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А 13193 ,а тва за дрънчането те го разбрах много добре!?
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty22/11/2008, 22:33

VECTRA написа:
RBoy написа:
Здравейте момчета! От 10 години съм карам Опел и съм фен на марката,но чак сега се регистрирах в клуба.Та въпроса ми е откъде се купуват тези кожи? Другият ми въпрос е на някой дрънчи ли му тавана на купето става въпрос за Вектра В Х20ХЕВ
От магазин за тунинг аксесуари Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А 13193 ,а тва за дрънчането те го разбрах много добре!?
Дрънченето вероятно идва от напречните греди между кората и тавана. Залепени са с нещо меко и черно /не мога да определя на каква основа е/ и от слънце ли от какво ли след време започва да се рони, да се удря в ламарината на тавана и да дрънчи . Можеш да установиш дали са от тях като по време на дрънченето ги натиснеш с ръка, при което спират да дрънчат. Ако се окаже че е това- малее, що работа си отвараш Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А 982151
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty23/11/2008, 15:12

Боди!?
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
QnEcA
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
QnEcA


Брой мнения : 39
Age : 34
Град : Плевен
Интереси : Тунинг
Кара : Вектра А С16НЗ
Registration date : 25.05.2009

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty25/5/2009, 01:56

Искам да попитам на мойта Вектра топката на скоростния лост е фабричната и искам да я сменя,но не знам как!Бихте ли ми помогнали??? Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А 288999 БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty25/5/2009, 12:48

Тя май се идърпва на горе...но не съм сигурен..пробвай..
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
QnEcA
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
QnEcA


Брой мнения : 39
Age : 34
Град : Плевен
Интереси : Тунинг
Кара : Вектра А С16НЗ
Registration date : 25.05.2009

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty25/5/2009, 16:29

Мерси много ще пробвам.....Ами ако не стане?? Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А 222908
Върнете се в началото Go down
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty18/6/2009, 21:35

При издърпването нагоре има вероятност да се скъса леглото на топката. Ако искаш да я смениш с алуминиева примерно, се съобрази с лостчето за задна скорост или престъргай топката на 32мм. мисля че беше. Ето как изглежда престъргана:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=366496&pid=11679384
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А   Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А Empty

Върнете се в началото Go down
 
Смяна на ръкава на скоростния лост на Векста А
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Технически въпроси :: Интериор-
Идете на: