Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Проблем с инжекциона !

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
siskovectra
Новак
Новак
siskovectra


Брой мнения : 7
Age : 39
Град : Харманли
Кара : Vectra B 2.0 16V X20XEV
Registration date : 15.10.2008

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty18/10/2008, 22:32

Хора помагаите днес ми светна лампата за инжекциона и много взе да ми рекъсва колата.Ако някои се е зблъсквал с такъв проблем ще съм му благодарен да даде малко информация !!! Благодаря предварително !
Върнете се в началото Go down
ceci_b
Бута рушвети
ceci_b


Брой мнения : 19
Age : 37
Град : vraca
Кара : opel vectra B
Registration date : 17.08.2008

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty23/10/2008, 08:44

ми молега виж си све6тите ако няма проблем с тях по тамно запали колата и ви6 кабелите дали прехваргат искри един през друг ако и там няма проблем ве4е пи6и каккав мотор на каква кола е ако е делко има еднапло4ка дет се скапва ватре вав делкото но ако е електронно запалване маи се смениа таиа бобина ли е това не снам то4но как се казва но ако ти позволиават финансите иди да раз4етат ниакаде гре6ките от компа и да ти кажат какво е ако пак не пи6и по подробно за проблема 6е го разталкуваме
Върнете се в началото Go down
siskovectra
Новак
Новак
siskovectra


Брой мнения : 7
Age : 39
Град : Харманли
Кара : Vectra B 2.0 16V X20XEV
Registration date : 15.10.2008

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty28/10/2008, 23:46

Благодаря за вниманието :) значи аз ходих и я закачих на компютър и ми казаха,че проблема ми е от един датчик на двигателя отгоре,там като махнеш капака кадето пише екотек. А иначе двигателят ми е 2.0 16в 136к.с "Дано като сменя датчика всичко вече да е наред" Бих искал ако може да ми кажеш,ако знаеш разбирасе,от каде да се здобия с малко повече информация за този датчик ?
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty1/11/2008, 16:09

Ми питай човека който ти го сменя хахах
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
siskovectra
Новак
Новак
siskovectra


Брой мнения : 7
Age : 39
Град : Харманли
Кара : Vectra B 2.0 16V X20XEV
Registration date : 15.10.2008

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty1/11/2008, 17:55

:( Колеги помагайте,смених този датчик на разпределителния вал,но проблема си остана.Ако на някои му се е случвало такова нещо нека сподели. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Върнете се в началото Go down
siskovectra
Новак
Новак
siskovectra


Брой мнения : 7
Age : 39
Град : Харманли
Кара : Vectra B 2.0 16V X20XEV
Registration date : 15.10.2008

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty1/11/2008, 17:59

Проблема е такъв:Давам гас а колата неиска да се исфорсира и като стигне до 4500 оборота инжекцията изключва !!!

А като давам гас на свободна вдига оборот без да прекъсва,но като стине 4500 оборота пак изключва инжекцията !
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty2/11/2008, 01:30

Ходи на диагностика и ще разбереш проблема :) така ще стане най-лесно... Проблем с инжекциона ! 567661
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
dimityrkolev
Новак
Новак



Брой мнения : 1
Град : София
Кара : Vectra B 1.8 16V
Registration date : 08.01.2009

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty4/2/2009, 11:14

Проблемът може да е и от датчика на коляновия вал. Аз имах абсолютно същия проблем и се оказа, че този датчик е със стопен кабел. Смених го и нещата се оправиха. Провери го, но трябва да се свали хидравличната помпа - намира се под нея. Успех! :))
Върнете се в началото Go down
dicthebig
Бута рушвети
dicthebig


Брой мнения : 25
Интереси : КОЛИ, ОРЪЖИЯ,ЖЕНИ (В ОБРАТЕН РЕД)
Кара : VECTRA C20NE и Y20DTH
Registration date : 28.06.2009

Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty20/11/2009, 09:55

Има един малък температурен датчик намира се около термостата и мери антифриза.Там винаги се преебава контакта - окислява се и се олива с антифриз, а данните от него да много важни за палене, работа на мотора и т.н.
Симптомите са най различни, не пали, аботи на три цилиндъра, на празен ход добре - а да тръгне и да се изфорсира - не ще.


Лошото при диагностиката е, че и да няма контакт с датчика или лош такъв - компютъра ECU ползва предварително заредени стандартни стойности(В случай на авария) резултата - откачаш кабел - колата си работи, ама има малка разлика.

На моята съм пробвал и вадил различни букси и все работи.
Само тоз шибан датчик прави с мотора каквото си иска.

Намери го(на корпуса на който е монтиран термостата е) от горе на мотора, 2 кабелчета са.Вътре в буксата има следи от антифриз, почисти и пробвай - това е най безполезното.

Иначе има друг проблем, може и MAF сензор да е(на маркуча след възд. филтър).
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Проблем с инжекциона ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с инжекциона !   Проблем с инжекциона ! Empty

Върнете се в началото Go down
 
Проблем с инжекциона !
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Problem s vectra B 2.0 16v DTI

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Технически въпроси :: Електрическа инсталация и електроника-
Идете на: