Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 проблем с парното!!!

Go down 
+2
VECTRA
markony_28
6 posters
АвторСъобщение
markony_28
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Age : 45
Град : Плевен
Кара : вектра Б,1,8 16V
Registration date : 27.02.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty28/12/2008, 17:35

не знам дали тук е мястото на темата.имам проблем с това парно,колата сие загряла държи си 90 градуса ,а парното духа едва едва топло.не знам какво може да е ,но все пак си мисля 4е са клапите за въздуха ,но не съм сигурен.някой ако има представа моля да пише ,че в този студ навънка не е готино без парно.в Плевен къде мога да отида да го погледнат ???мерси предварително
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty28/12/2008, 22:51

Може и да е от клапите,колегата cecko_pleven да се влючи ,че той е по плевенчаните :)
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
x14xe
Новак
Новак



Брой мнения : 10
Age : 48
Registration date : 18.06.2007

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 01:11

Ако не губи охладителна течност, вариантите са или клапите - както каза колегата или имаш въздух в системата. Принципно при Опел системата сама се обезвъздушава, но това е когато ти е изправна капачката на разширителният съд .. Ако наскоро си сменял течността, възможно е системата още да има въздух там и да се получава така наречената въздушна тапа ..
Върнете се в началото Go down
http://www.opelclub-bg.net
markony_28
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Age : 45
Град : Плевен
Кара : вектра Б,1,8 16V
Registration date : 27.02.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 14:19

x14xe написа:
Ако не губи охладителна течност, вариантите са или клапите - както каза колегата или имаш въздух в системата. Принципно при Опел системата сама се обезвъздушава, но това е когато ти е изправна капачката на разширителният съд .. Ако наскоро си сменял течността, възможно е системата още да има въздух там и да се получава така наречената въздушна тапа ..
днес ходих при майстори и всички казаха 4е е от радиаторчето на парното,но и аз си мисля за тези клапи....ако има въздух какво да направя за да се опитам да го обезвъздуша...??
Върнете се в началото Go down
x14xe
Новак
Новак



Брой мнения : 10
Age : 48
Registration date : 18.06.2007

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 15:45

Ако имаш въздух би трябвало да се чува охладителната течност че се движи .. нещо като бълбукане .. ( само как го обяснявам) ..
Варианта е нова капачка - 5лв .. на която да и работи клапанчето .. или разгледай твоята дали няма нещо запушен ..

Иначе схемата е палене .. доливане след като загрее и се включи термостата и започне да върти в големият кръг .. пак доливане и затваряне .. и след това би трябвало сама да се обезвъздушен ..

Какво точно ти е казал майстора - радиоаторчето на парното е:

- пробито
- запушено
- друго
?
Върнете се в началото Go down
http://www.opelclub-bg.net
markony_28
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Age : 45
Град : Плевен
Кара : вектра Б,1,8 16V
Registration date : 27.02.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 17:35

x14xe написа:
Ако имаш въздух би трябвало да се чува охладителната течност че се движи .. нещо като бълбукане .. ( само как го обяснявам) ..
Варианта е нова капачка - 5лв .. на която да и работи клапанчето .. или разгледай твоята дали няма нещо запушен ..

Иначе схемата е палене .. доливане след като загрее и се включи термостата и започне да върти в големият кръг .. пак доливане и затваряне .. и след това би трябвало сама да се обезвъздушен ..

Какво точно ти е казал майстора - радиоаторчето на парното е:

- пробито
- запушено
- друго
?
ами каза ми че е запушено и не достига достатъчно топъл въздух към купето,когато увелича на 4 вентилатора както духа малко топъл въздух изведнъж по4ва да изстива,духа хладен въздух ,аз си го обяснявам че радиатор4ето не може да смогне да вкарва топъл въздух..не знам ,а пък за системата мисля че си е наред ,колата ми държи 90 градуса.
Върнете се в началото Go down
xarvatina
Взел си книжката от третия път
Взел си книжката от третия път
xarvatina


Брой мнения : 82
Age : 43
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 19:39

радяторчето на парното не вкарва топъл въздух а топлата вода (антифриз) от мотора, ако ти е загрял мотора разбира се, когато пуснеш вентилатора на парното тои обдухва радяторчето за парното и вкарва топлината в купето, ако е запушено радяторчето на парното и не влиза топла вода в него от къде тоя вентилатор да го вземе тоя топъл въздух, какво толкова има да умувате, или радяторчето на парното е запушено или не ти отваря крана за парното когато завъртиш копчето за студено/топло.
елементарно.... нали
Върнете се в началото Go down
markony_28
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Age : 45
Град : Плевен
Кара : вектра Б,1,8 16V
Registration date : 27.02.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 20:07

xarvatina написа:
радяторчето на парното не вкарва топъл въздух а топлата вода (антифриз) от мотора, ако ти е загрял мотора разбира се, когато пуснеш вентилатора на парното тои обдухва радяторчето за парното и вкарва топлината в купето, ако е запушено радяторчето на парното и не влиза топла вода в него от къде тоя вентилатор да го вземе тоя топъл въздух, какво толкова има да умувате, или радяторчето на парното е запушено или не ти отваря крана за парното когато завъртиш копчето за студено/топло.
елементарно.... нали
е добре ,само без нерви,не всички разбират като теб! ;)
Върнете се в началото Go down
xarvatina
Взел си книжката от третия път
Взел си книжката от третия път
xarvatina


Брой мнения : 82
Age : 43
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 20:30

ма как без нерви бе... от обяд я чета тая тема и никои до сега не се намери да ги каже тея неща... предполагам че са елементарни работи че да не може да се сети човек...
Върнете се в началото Go down
x14xe
Новак
Новак



Брой мнения : 10
Age : 48
Registration date : 18.06.2007

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty29/12/2008, 23:30

Какви кранчета отваря, че не можах да разбера от нервността ти ?
Радиаторчето може да е "леко" запушено .. в смисъл дебитът му ( потокът) през него на топла/гореща охладителна течност от малкият кръг да е прекалено малък и бързо да се охлажда от вентилатора и затова след като поработи малко вентилатора да почва да духа не толкова горещ въздух както в началото ...

Какви неща си казал, че от обяд никой не ги е писал?
При една такава "онлайн диагностика" се изисква уточнения .. и ще се чака не от обед .. ;)
Върнете се в началото Go down
http://www.opelclub-bg.net
xarvatina
Взел си книжката от третия път
Взел си книжката от третия път
xarvatina


Брой мнения : 82
Age : 43
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty30/12/2008, 13:48

какво толкова има да се диагностира... от това по просто как да го обясня незная, много просто е, щом не духа топло значи няма топла вода (антифриз) в радяторчето на парното... елементарно... нали
Върнете се в началото Go down
sentenced_love
Новак
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 18.10.2011

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Привет имам проблем със парното на ВЕКТРА Б 2000куб.Дизел   проблем с парното!!! Empty18/10/2011, 10:50

Разглобих цялото казанче имаше малко боклуци но нищо сериозно когато дигне 85 градуса би трябвало да имам парно на ниските обороти но уви нямам когато започна да я форсирам и я задържа на около 3000 оборота тръбичките на парното вече немогат да се пипат но парното духа много слабо топлинка вече не знам какво да правя ако някой може да помогне
Върнете се в началото Go down
Vektra A c20ne
Новак
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 24.03.2013

проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty24/3/2013, 11:09

здравеите колеги! искам да попитам някои слагал ли е и от течната добавка за спиране на теч? и може ли да ми запуши парното това? благодаря предварително!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





проблем с парното!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с парното!!!   проблем с парното!!! Empty

Върнете се в началото Go down
 
проблем с парното!!!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Технически въпроси :: Електрическа инсталация и електроника-
Идете на: