Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Осветление на приборите на парното

Go down 
+3
zheleznia
VECTRA
westmooreland
7 posters
АвторСъобщение
westmooreland
Новак
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 08.12.2007

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty8/12/2007, 00:53

Здравейте карам ОПЕЛ ВЕКТРА и имам следния проблем ,изгорели са ми крушките за осветлението на лостовете за управление на парното.Можете ли да ми кажете как се сменят крушките ,защото много ме дразни това нещо.Благодаря предварително
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty8/12/2007, 12:48

Това са диодите ако не се лъжа,колегата IGNEV май ги разбира по добре Осветление на приборите на парното 567661
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
zheleznia
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Age : 58
Град : Шумен и С.Загора
Интереси : разни
Кара : Vectra B Caravan X20XEV CDX
Registration date : 19.02.2008

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty22/2/2008, 08:39

Не са диоди колеги, една единствена крушка е /1,2 вата ако се не лъжа/ и светлината се предавa по светловоди, ама е толкова ши**но сменянето и че нямам думи. Удачен вариант е да се смени със светодиоди, но си е играчка.
Върнете се в началото Go down
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty11/4/2008, 17:56

zheleznia написа:
Не са диоди колеги, една единствена крушка е /1,2 вата ако се не лъжа/ и светлината се предавa по светловоди, ама е толкова ши**но сменянето и че нямам думи. Удачен вариант е да се смени със светодиоди, но си е играчка.

Вярно е само една крушка и как се сменява самооо, цял ден разглобяване и запояване на диоди. С допълнително направени дупки и диод на всяко прозорче стана много красиво, иначе само за една смяна на крушката не си заслужава труда. Пък и свети слабичко с една лампичка.
Върнете се в началото Go down
vladi
Новак
Новак
vladi


Брой мнения : 10
Град : Перник
Кара : Опел Вектра A C16NZ
Registration date : 02.06.2007

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty14/4/2008, 13:42

а къде точно се намира тая крушка щото и на мен не ми свети и цялото табло ли трябва да махна за да я сменя?
Върнете се в началото Go down
http://vladijohn.data.bg
vector
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vector


Брой мнения : 33
Age : 48
Град : София
Интереси : може.......всичко
Кара : Vectra 1.7D
Registration date : 03.02.2008

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty14/4/2008, 14:05

vladi написа:
а къде точно се намира тая крушка щото и на мен не ми свети и цялото табло ли трябва да махна за да я сменя?

Не цялото, пластмасите около волана и под километража. Там /отдясно/ има 2 винта за закрепване на кутията за лостовете на парното и часовника. После се сваля часовника- зад него са другите 2 винта и се издърпва леко напред. Ако само сменяваш крушката не разглобяваш повече- отгоре в процепа се вижда фасонката с крушката- изваждаш леко, сменяваш и после всичко по обратен ред сглобяваш.
Върнете се в началото Go down
minusthree
Новак
Новак
minusthree


Брой мнения : 10
Registration date : 13.11.2009

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty13/11/2009, 23:34

Лошото при тия вектри е 4е и като ги смени6 кру6ките пак не свети както трябва светят първите 2 иконки за парното натам пак остава тъмно.
Някои правил ли го е това с поставянето ма светодиоди къде то4но се пробива и със стандартни диоди ли се прави или да търся диоди за 12 волта
Върнете се в началото Go down
dicthebig
Бута рушвети
dicthebig


Брой мнения : 25
Интереси : КОЛИ, ОРЪЖИЯ,ЖЕНИ (В ОБРАТЕН РЕД)
Кара : VECTRA C20NE и Y20DTH
Registration date : 28.06.2009

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty19/11/2009, 10:52

Има сайт, показано всичко.Трябва да го потърся.
И беше направено с кристални диоди(тия от запалките),
Ама свети много силно и чак дразни при нощно каране.
ПО важно е на пътя фаровете как светят.
Аз от зор се принудих да сложа ксенони и станах дистрибутор.
Сега не всеки мога да каже, че който е сложил ксенони -
другите фарове не ги брой за светулки.
Цените са ми 100 й...
Ама на лично съобщение - да не праим реклама.
или скайп dicthebig

А сайта ще го потърся, който иска - да дерзае
Върнете се в началото Go down
dicthebig
Бута рушвети
dicthebig


Брой мнения : 25
Интереси : КОЛИ, ОРЪЖИЯ,ЖЕНИ (В ОБРАТЕН РЕД)
Кара : VECTRA C20NE и Y20DTH
Registration date : 28.06.2009

Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty19/11/2009, 11:04

ето за всички коли

точно както се интересувате

http://www.blauertacho.de/doc/
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Осветление на приборите на парното Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осветление на приборите на парното   Осветление на приборите на парното Empty

Върнете се в началото Go down
 
Осветление на приборите на парното
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Технически въпроси :: Електрическа инсталация и електроника-
Идете на: