Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН

Go down 
+5
genata83
Maniqka
VECTRA
sadistaa
haljscho
9 posters
АвторСъобщение
haljscho
Новак
Новак
haljscho


Брой мнения : 2
Age : 46
Град : plovdiv
Registration date : 05.08.2008

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty5/8/2008, 22:56

Здравейте. Питането ми е простичко, но може би отговорът е доста по-сложен. Кое от двете да избера. Бензин 1.8 или2.0, дизел 2.0. Какви са най-често срещаните проблеми, разходи по поддръжката и въобще всичко което може да ми е от полза.
Тъи като цените са им идентични, бензиновият вариант ще се нуждае от допълнителна инвестиция за газов инжекцион иначе ми е по-на сърце.
Предварително благодаря на всички. :D
Върнете се в началото Go down
sadistaa
Бута рушвети



Брой мнения : 20
Град : varna
Кара : Vektra B 1.6 16V
Registration date : 04.04.2008

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty7/8/2008, 13:25

Определено ще ти трябват пари за инжекцион, ако си купиш бензин, тай като неминуемо дава по голям разход. Но пък да ти кажа дизел над 8 години не е мн за препорачване, най-малкото че е доста шумен и почват и повреди, а дизелова кола с повреда...по лошо няма. Естесвено това си е лично мое мнение от това което сам чул и видял...:)
Върнете се в началото Go down
VECTRA
Взима участие :)
Взима участие :)
VECTRA


Брой мнения : 359
Град : София
Интереси : StreeT RacinG
Кара : Вектра А C16NZ..C20LET?
Registration date : 22.05.2007

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty7/8/2008, 22:11

Се са хубави двигатели,препоръчвам ти 2.0 ,ако ти се налага някой път мощност я получаваш [/i]
Върнете се в началото Go down
https://vectra-club.bulgarianforum.net
Maniqka
Новак
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 16.01.2010

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty16/1/2010, 15:48

И аз искам да питам същото:дали да избера 1.6 16 V бензинов мотор или 2.0 DTL или 2.0 DTi мотора.Кой от двата дизелови мотора е по-добър и на DTI-то колко киловата е,защотознам че DTL е 82 коня,а DTI 101 обаче дали идва 101 или по-малко.Посъветвайте ме.
Върнете се в началото Go down
genata83
Новак
Новак
genata83


Брой мнения : 2
Age : 41
Град : ispania zaragoza
Интереси : koli,macki i jivot na max;)))))))))))
Registration date : 08.12.2008

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty21/3/2010, 15:03

zavisi priqtel kade kara6 kakvi kilometri pravi6.az sam nablegnal na 2.0 16v 136cv.i sam dovolen tova e motora za tova kupe sas 1.6 6te tie malko zor a za dizelite prosto nqma smisal da govorim
Върнете се в началото Go down
http://picasaweb.google.es/genata83/20090101#5286448985577811250
ерменчев
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове



Брой мнения : 53
Град : ПЛОВДИВ
Интереси : ЛОВ И ОПЕЛИ
Кара : VEKTRA B 2.0 DTI 16V
Registration date : 04.01.2009

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty23/3/2010, 19:25

Аз лично карам само дизели"OPELI" от 15 години и не съм на мнението на genata83.Последният ми автомобил е 2.0 dti(101) и се държи невероятно,а ако намериш 2.2 dti(125) още по добре.
Пак казвам- лично мнение-.Успех в търсенето,ако разбира се не си намерил.
Върнете се в началото Go down
honda_killer
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Age : 34
Град : stara zagora
Кара : vectra b
Registration date : 16.04.2010

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty16/4/2010, 01:57

от тези двата мотора 2,0 дизел за 1,6 дума да не става
Върнете се в началото Go down
xarvatina
Взел си книжката от третия път
Взел си книжката от третия път
xarvatina


Брой мнения : 82
Age : 43
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty15/5/2010, 09:55

и аз съм на същото мнение като колегата преди мен, 1.6 никога... бягай далече, особено на това голямо и тежко купе... моята е комби х20дтл 82 к.с. и според мен и дизела и бензин става, стога да не са под 2.0 с дизела ще ти излиза малко по-ефтино
Върнете се в началото Go down
vectrabpower
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове
vectrabpower


Брой мнения : 50
Age : 40
Град : София
Интереси : Само Вектраааааа
Кара : Опел Вектра Б X20XEV
Registration date : 29.09.2009

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty19/5/2010, 14:36

бензина си е най-добре особено ако имаш и газов инжекцион.карам вектра б 99 година 136 коня сложих и газов инжекцион и ако искате вярвайте ама градско в софия ми дава 10 11 на сто газ а извън 5.5 до 6 6.5 ако съм пуснал климатроника!между другото я продавам че след месец заминавам за англия и надали ще се върна скоро.ако има мераклии цената е 6700 а линка е: http://www.cars.bg/u141094
Върнете се в началото Go down
http://www.poison-tuning.hit.bg
haljscho
Новак
Новак
haljscho


Брой мнения : 2
Age : 46
Град : plovdiv
Registration date : 05.08.2008

Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty29/9/2010, 23:50

vectrabpower написа:
бензина си е най-добре особено ако имаш и газов инжекцион.карам вектра б 99 година 136 коня сложих и газов инжекцион и ако искате вярвайте ама градско в софия ми дава 10 11 на сто газ а извън 5.5 до 6 6.5 ако съм пуснал климатроника!между другото я продавам че след месец заминавам за англия и надали ще се върна скоро.ако има мераклии цената е 6700 а линка е: http://www.cars.bg/u141094

А бе колега ти тоя разход в някой сън ли го сънува..................
Той Кадета ми гореше повече а беше на половината мошност на твоята........... За килограми да не говорим.....
Вярно, че никога не съм го карал икономично, но 5.5 на газ с Вектра Б 136к.с няма как да постигнеш, освен по нанадолнище............
Поздрави и успех с продажбата..............
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН   Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН Empty

Върнете се в началото Go down
 
Вектра Б- ДИЗЕЛ или БЕНЗИН
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Вектра Клуб България :: VECTRA B-
Идете на: