Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 липса на мощност и забива

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
bojm
Новак
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 28.06.2009

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty28/6/2009, 11:32

Моля, помогнете със съвет.Става въпрос за вектра моноинжекция-няма мощност, при тръгване предницата забива.Карах я на газ повечето.Възможно ли е от това да е проблема?Какво да направя?
Върнете се в началото Go down
xarvatina
Взел си книжката от третия път
Взел си книжката от третия път
xarvatina


Брой мнения : 82
Age : 43
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty28/6/2009, 12:46

опиши малко по-подробно проблема, каква е колата, коя година, кой мотор...
Върнете се в началото Go down
bojm
Новак
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 28.06.2009

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty28/6/2009, 18:15

1997 година е, моноинжекция 1.6. На газ върви по-добре, отколкото на бензин.При палене дави понякога и просто няма мощност, два пъти съм ходил на диагностика, но не са ми чистили жигльора.


Последната промяна е направена от bojm на 28/6/2009, 18:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
bojm
Новак
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 28.06.2009

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty28/6/2009, 18:17

Колата е Опел Вектра-да добавя.Благодаря предварително. Сякаш не и достига гориво.
Върнете се в началото Go down
marlio
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 09.11.2009

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty9/11/2009, 13:14

здравей колега аз имах подобен проблем на твоя минах през какви ли не диагностики аз съм с вектра б 1.8 автоматик при мен проблема беше пак липса на мощност и забиване на моцуната но се реши много лесно.Имах прекъсан кабел за свещ при което колата си работи буквално на 3 целиндъра. но не се чува някаква разлика в звука на двигателя.. незнам при теб как е с дистрибуторна капачка ли или с бубина.Вектра б е предполагам щом е 97г. Провери датчик за температура на двигателя който подава инфо към компютъра измерете и налягането от бензиновата помпа. датчика се намира на термостата.Ако той е повреден дава грешни данни на компютъра и той почва да впръскава повече гориво или по малко... другото което можеш да направиш сам е да си смениш филтъра горивния на вектра б в ляво до резервоара.. направи си и един газ анализатор.пиши какво е станало.За датчика не съм зигурен дали имаш такъв щом е моно
Върнете се в началото Go down
marlio
Новак
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 09.11.2009

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty9/11/2009, 13:22

извинявай сега прочетох за газта. тогава проверете бензинова попма за налягане филтър и всички датчици който имаш.. датчик за въздуха намира се на тръбата след филтъра дебитомер температурен датчик мап и маф сензор най добре иди в сервиз на опел незнам от къде си но в бургас и в сливен има добри сервизи другото е пловидив ст.загора софия :)
Върнете се в началото Go down
Chakalesko
Xоди на шофьорски курсове
Xоди на шофьорски курсове



Брой мнения : 32
Age : 73
Град : Барселона
Интереси : Коли
Кара : Омега Лотус
Registration date : 16.01.2011

липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty16/1/2011, 22:56

Особенно в Бургас какви маистори има мале мале мале карасх си колата там и после трагваш по маките аз съм от Приморско и знам много ама много добре какви маистори има във Бургас
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





липса на мощност и забива Empty
ПисанеЗаглавие: Re: липса на мощност и забива   липса на мощност и забива Empty

Върнете се в началото Go down
 
липса на мощност и забива
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Вектра Клуб България :: VECTRA B-
Идете на: